Relacja z parady oczami aktorki z grupy Pierrotów

Witajcie Kochani, Nie mam polskiej tv i nie mogłam obejrzeć nas w TVN24, ale wczoraj jak już doszłam do siebie, oglądałam nas w relacji na irlandzkiej RTE.Byliśmy też jako grupa pierrotów we wszystkich newsach oraz artykułach i na zdjęciach w Irish Times!! To wszystko przez bardzo fajną choreografię i piękne, rzucające się w oczy stroje naszej grupy.[end] Wszystkie próby były ciekawe, ale wczorajszy dzień był magiczny.Tłum ludzi w Fubmally Court. Stranowiska do malowania pierrotów, ninja, tancerek, akrobatów, pchaczy.Oddzielnie punkty na perukowanie, sprayowanie, glitterowanie…Dookoła maski, instalacje na głowę, sztuczne garby, kolorowe suknie, szczudła, pierzaste skrzydła,sztuczne oczy, pawie ogony, jak w bajkowej krainie. I najważniejsza część całego wydarzenia – mnóstwo roześmianych, pozytywnie zakręconych i wesołych ludzi. Kamery, aparaty, ostatnie próby układów.Do tego trochę nerwowe wyglądanie przez okna, żeby sprawdzać pogodę,bo piękne stroje, bo tak ważny makijaż… Potem jeszcze godzina oczekiwania już na ulicy i serdeczność mieszkańców, którzy przynosili gorącą herbatę i kawę, wpuszczali do domów, żeby się ogrzać, pozdrowienia setek przechodzących w kierunku parady turystów, buziaki od dzieci marzących o przybiciu piątki z trochę strasznym pierrotem. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej…no i się udało!! Dziękujemy Wam wszystkim za zorganizowanie grupy kibiców i za dopping. Widziałam Was wśród widowni!! Słyszałam Tomka: ” jeszcze nie teraz, jeszcze nie teraz…Już!!!” I posypało się gazetowe konfetti;) Dziękujemy Tomkowi B. i Klaudii za determinację w kontaktach z polskimi mediami.Myślę, że tym sposobem pozyskaliśmy bardzo fajnego dublińskiego korespondenta.Był zachwycony naszą grupą i pod wielkim wrażeniem działalności szkoły.Już w sobotę rano mówił o nas w polskim radiu. Dziękujemy Tomkowi K., za wszystkie zdjęcia, film, bieganie z dziećmi między Fumbally Court a punktem zbiorczym.Za czas poświęcony na montaż materiału. Nasz choreograf po paradzie serdecznie podziękował wszystkim pierrotom. Powiedział,że to była jego najlepsza grupa i najfajniejszy projekt jaki do tej pory zrobił. Dodał, że ma nadzieję spotkać się w takim składzie w przyszłym roku. Dziś mam nogi jak z ołowiu, ale warto było! Już się zastanawiam jakie bedziemy mieli kostiumy w następnej paradzie;) Momentami aż trudno uwierzyć, że mieszkamy w obcym kraju. Po takich magicznych wydarzeniach wydaje się on stawać naszą drugą ojczyzną. Trzymajcie się i udanego patrykowego weekendu.Agnieszka Matys – project manager polskiej szkoły SEN w Dublinie.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów