Parada Św.Patryka

Po raz pierwszy w historii z udziałem polskiej szkoły SEN w Dublinie!Wieloletnie starania spowodowały, że po raz pierwszy w historii polskie dzieci i ich rodzice wzięli udział w najbardziej prestiżowej paradzie z okazji Świętego Patryka. Polska Szkoła SEN w Dublinie otrzymała to ogromne wyróżnienie. Jest pierwszą polonijną szkołą, która wzięła udział w transmitowanej na cały Świat imprezie! Jest to historyczny moment i powód do wielkiej dumy dla nas – Polaków mieszkających w Irlandii. [end]W sobotę 17 marca 2012 w Dublinie polskie dzieci wystąpiły w charakterze uczestników, jako aktorzy, cyrkowcy i tancerze. Przebrani za pierotów, chłopcy i dziewczęta tańczyli, żonglowali jabłkami i pozdrawiali wiwatujący tłum, który rokrocznie liczy kilkaset tysięcy widzów.Zaszczyt spotkał również polskich tatusiów, którzy przebrani w ekstrawaganckie stroje pchali na całej długości parady główną konstelację „polskiej” grupy z piękną tancerką na trapezie w środu. Żony kibicujące dziecom i mężom miały więc powody do uzasadnionej zazdrości….Bylismy świadkami bardzo ważnego dla Polonii wydarzenia, tym bardziej, że doroczna Parada Świętego Patryka w Dublinie, która odbywa się z okazji narodowego irlandzkiego święta, przyciąga zainteresowanie mediów na całym świecie. W tym roku w dniu 17 marca wraz z Dublinem świętowały miasta partnerskie: Sydney, Nowy York, Paryż. Zazieleniły się wieża Eiffla oraz wodospad Niagara.Polacy mieszkający w Dublinie tłumnie kibicowali naszej grupie! Nie zabrakło biało-czerwonych flag, koszulek, szalików i kapeluszy w narodowych barwach!Na powitanie polskiej grupy w niebo pofrunął deszcz konfetti i rozległy się chórlane śpiewy i owacje na stojąco. Był to również niespotykany dotąd widok na dublińskich ulicach, charakterystyczny bardziej dla wielkich widowisk piłkarskich. Nawiązując do wielkiej piłki występ dzieci i rodziców z polonijnej szkoły SEN nie był to jedyny polski akcent w Dzień Świętego Patryka w stolicy Irlandii. Tego dnia na dublińskich ulicach i w pubach promował się Poznań, jako organizator Euro 2012. Na irlandzkich fanów piłki nożnej, którzy tłumnie wybierają się do stolicy Wielkopolski, czekały niespodzianki w postaci konkursów z nagrodami. Zwycięzcy mogli liczyć na kufel wybornego piwa, czyli napoju, który jest trunkiem narodowym irlandczyków, a w Dzień Świętego Patryka od Dublina po Galway wypija się go niebotyczne ilości. Brawa dla Poznania, który znakomicie wykorzystał największe irlandzkie święto do promocji miasta. Teraz używając żargonu piłkarskiego: druga połowa, a nawet dogrywka w Wielkopolsce podczas meczów Irlandii z Chorwacją i Włochami. Według szacunkowych danych klkadziesiąt tysięcy irlandzkich fanów wybiera się w maju i w czerwcu do Poznania i Gdańska, którzy już dziś korzystają z porad polskich przyjaciól z licznej polonii na Zielonej Wyspie. Irlandczycy na pewno będą świetnie przygotowani i północno-zachonia Polska ponownie się zazieleni i to nie tylko za sprawą kalendarzowej wiosny, jakże pięknej w naszym kraju.Podsumowując, zielony Dublin w dniu 17 marca 2012 roku był tym razem rownież białoczerwony.

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła