Powiedz stary gdzieś Ty był? Na balu w szkole SEN!

A właściwie to na dorocznym balu karnawałowym, rodziców i nauczycieli w Monkstown pod Dublinem organizowanym przez polską szkołę SEN z Dublina. W tej niezwykłej, wymarzonej krainie szczęśliwości uczą się nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorośli. Dorośli?! Spytasz się mnie drogi przyjacielu. A tak! Mamy dla nich język angielski, język hiszpański, kursy fotograficzne, liceum dla dorosłych i kursy maturalne. [end]Wszystko dla pełnoletnich studentów. Poza tym dbamy też o rozwój duchowy i kulturalny naszych rodziców i nauczycieli organizując festyny, kiermasze, olimpiady, wydarzenia sportowe i balet…….. a właściwie to balety! W starym dobrym polskim karnawałowym stylu i klimacie. Tak było również w sobotę 11 lutego gdy w wypełnionej do ostatniego miejsca sali klubu brydżowego w Monkstown parkiet zadrżał w posadach, a ogień wypełnił wirujące powietrze. Tańczono z klasą, gracją, polotem i do upadłego. Przy największych polskich i zagranicznych przebojach. Królowały nieśmiertelne lata 70, 80 i 90: Abba, Boney M., Jena Lo, Golce, Brathanki i inne rytmy latynoamerykańskie. Poza tym klasyka nurtu: Coco Jambo, Dancing Queen, Dziewczyny lubią brąz i Jesteś szalona, jak to powiedział w uniesieniu jeden z naszych panów do swojej pięknej partnerki, która nie pozwalała mu ani na chwilę opuszczać parkietu tuląc go w swoich zaborczych ramionach. W przerwie pomiędzy tanecznym szaleństwem posilano się pysznościami od naszej kochanej Pani Moniczki. Czegóż tam nie było. Sałatki, polskie wędlinki, flaczki na ciepło, ciasta różnorakie, a wyszukane i napoje chłodzące, rozgrzewające i te pomagające osiągnąć wyżyny samoświadomości, a niektórym to nawet nirwanę. Było bardzo przyjemnie i kulturalnie i co najważniejsze to nie był ostatni raz bo przed nami już niedługo…. majówka!

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje