Jasełka, Anioły i Tancerze. Kolędowanie w polskiej szkole SEN.

Jasełka, Anioły i Tancerze. Kolędowanie w polskiej szkole SEN w Dublinie

Tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy hucznie Boże Narodzenie w naszej szkole. Tym razem było jeszcze bardziej uroczyście i z przytupem niż w poprzednich latach. Byliśmy świadkiem, aż dwóch przedstawień jasełkowych. Pierwsze przygotowali uczniowie klasy 0. Pięciolatki nasze kochane. Czego nie było w tym spektaklu. Maryja mądra, bystra i deklamująca cudnie. Święty Józef potężny, kawał chłopa, a jaki czuły i nieśmiały. Aniołek zawstydzony ponad miarę, który mówił do mikrofonu odwracając lico od galerii wypełnionej publiką do ostatniego skrawka szkolnej podłogi. Trzej Królowie i Pasterze jak malowani i Anioły, Anioły, Wszędzie Anioły. Cudnie było i śmiesznie! [end]Później grupa taneczna młodszych klas brawurowo wytańczyła świąteczny hit. Ubrani w jednolite stroje Mikołajów chłopcy i dziewczęta wyskakali przebojem drogę do serc zachwyconych widzów. Pan Piotr, który na co dzień prowadzi małych tancerzy miał podobnie jak my prawdziwe powody do zachwytu i dumy. Do dumy, a co się dziwisz?! Starsi chłopcy i dziewczęta nie chcieli być gorsi i też przedstawili swoją wersję wydarzeń dotyczącą tej najświętszej ze świętych nocy. Sami grali Małemu na syntezatorze, organkach, harmonijce ustnej, śpiewali i tańczyli. A mały Jezus nie taki mały był, bo o własnych nogach i siłach do żłóbka wszedł i sam się ułożył i słodko leżał oraz czule. Kolejnych królów, aniołów, pasterzy, młodzieży nie sposób opisać. Najlepiej zobaczcie ich sami w galerii na naszej stronie internetowej, albo wsłuchajcie się w szum stołecznych ulic bo o tym co się dzieje w polskiej szkole SEN, krążą już prawdziwe legendy i dziwić tu się nie trzeba bo jasełka to opowieść ludowa, a także historia miejska, więc naturalne jest, że ludzie gadają…..Szkolna młodzież też ma swoje środki wyrazu i mówi o sobie ekspresyjni i żywiołowo – tańcząc. Starsza grupa taneczna mieniąca się odważnie „Nową Generacją”, którą dyrektor szkoły nazywa „Nową Generacją SEN”, w celach marketingowych oczywiście, dała finałowy pokaz tańca i było na co popatrzeć. Prowadzi tą ekipę Martyna Borkowska – studentka, nastolatka jeszcze (chyba?). Przychodzi do nas raz w tygodniu. Pieniędzy nie pobiera. A jakie ma wyniki! Martyno, bardzo Ci dziękujemy i bardzo prosimy o więcej! Chciałbym złożyć też stosowny i należny hołd Paniom Żanecie, Justynie i Małgorzacie, których wysiłkiem, inwencją i pracą powstało to wielkie dzieło – świąteczne jasełkowanie, bożonarodzeniowe kolędowanie i tańczenie do upadłego, na wesoło i szczęśliwie bo takie są te Święta i taka jest prawda o Bożym Narodzeniu w polskiej szkole SEN w Dublinie.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty