Jasełka, Anioły i Tancerze. Kolędowanie w polskiej szkole SEN.

Jasełka, Anioły i Tancerze. Kolędowanie w polskiej szkole SEN w Dublinie

Tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy hucznie Boże Narodzenie w naszej szkole. Tym razem było jeszcze bardziej uroczyście i z przytupem niż w poprzednich latach. Byliśmy świadkiem, aż dwóch przedstawień jasełkowych. Pierwsze przygotowali uczniowie klasy 0. Pięciolatki nasze kochane. Czego nie było w tym spektaklu. Maryja mądra, bystra i deklamująca cudnie. Święty Józef potężny, kawał chłopa, a jaki czuły i nieśmiały. Aniołek zawstydzony ponad miarę, który mówił do mikrofonu odwracając lico od galerii wypełnionej publiką do ostatniego skrawka szkolnej podłogi. Trzej Królowie i Pasterze jak malowani i Anioły, Anioły, Wszędzie Anioły. Cudnie było i śmiesznie! [end]Później grupa taneczna młodszych klas brawurowo wytańczyła świąteczny hit. Ubrani w jednolite stroje Mikołajów chłopcy i dziewczęta wyskakali przebojem drogę do serc zachwyconych widzów. Pan Piotr, który na co dzień prowadzi małych tancerzy miał podobnie jak my prawdziwe powody do zachwytu i dumy. Do dumy, a co się dziwisz?! Starsi chłopcy i dziewczęta nie chcieli być gorsi i też przedstawili swoją wersję wydarzeń dotyczącą tej najświętszej ze świętych nocy. Sami grali Małemu na syntezatorze, organkach, harmonijce ustnej, śpiewali i tańczyli. A mały Jezus nie taki mały był, bo o własnych nogach i siłach do żłóbka wszedł i sam się ułożył i słodko leżał oraz czule. Kolejnych królów, aniołów, pasterzy, młodzieży nie sposób opisać. Najlepiej zobaczcie ich sami w galerii na naszej stronie internetowej, albo wsłuchajcie się w szum stołecznych ulic bo o tym co się dzieje w polskiej szkole SEN, krążą już prawdziwe legendy i dziwić tu się nie trzeba bo jasełka to opowieść ludowa, a także historia miejska, więc naturalne jest, że ludzie gadają…..Szkolna młodzież też ma swoje środki wyrazu i mówi o sobie ekspresyjni i żywiołowo – tańcząc. Starsza grupa taneczna mieniąca się odważnie „Nową Generacją”, którą dyrektor szkoły nazywa „Nową Generacją SEN”, w celach marketingowych oczywiście, dała finałowy pokaz tańca i było na co popatrzeć. Prowadzi tą ekipę Martyna Borkowska – studentka, nastolatka jeszcze (chyba?). Przychodzi do nas raz w tygodniu. Pieniędzy nie pobiera. A jakie ma wyniki! Martyno, bardzo Ci dziękujemy i bardzo prosimy o więcej! Chciałbym złożyć też stosowny i należny hołd Paniom Żanecie, Justynie i Małgorzacie, których wysiłkiem, inwencją i pracą powstało to wielkie dzieło – świąteczne jasełkowanie, bożonarodzeniowe kolędowanie i tańczenie do upadłego, na wesoło i szczęśliwie bo takie są te Święta i taka jest prawda o Bożym Narodzeniu w polskiej szkole SEN w Dublinie.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów