Halloween w szkole SEN

Choć Halloween na całym świecie obchodzony jest w noc 31 październia to w Szkole SEN mieliśmy już przedsmak tego święta w ostatnią sobotę. 22 października odbył się bowiem kiermasz halloweenowy. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców Szkoły SEN, która specjalnie na tę okazję przygotowała wiele atrakcji. Był kiermasz używanych i nowych strojów halloweenowych, były maski, peruki, kapelusze, gadżety oraz wiele halloweenowych dekoracji: wiedźmy, dynie, duszki, pajęczyny.[end]Była możliwość zakupienia toreb na słodycze, które tak chętnie zbierają w halloweenowy wieczor nasze dzieci. Prezentowano proste dekoracje na Halloween, które może wykonać każdy: dynie z papieru oraz lampiony ze słoiczków. Wreszcie była prawdziwa wspaniała halloweenowa dynia a także szablony ze wzorami do dekoracji dyni. Olbrzymią popularnością wśród rodziców oraz dzieci cieszyła się także degustacja smacznej i ciepłej zupy z dyni. Najbardziej oblegana, zwłaszcza przez dzieci, była halloweenowa kawiarenka, w której na każdego kto odwiedził kiermasz czekała kawa lub herbata oraz pyszne domowe ciasto.Tych którzy odwiedzili nasz kiermasz oraz wszystkich naszych rodziców zapraszamy na kolejny halloweenowy kiermasz już za rok.Święto HalloweenNie wszyscy wiedzą jakie jest pochodzenie i etymologia Halloween. Halloween wywodzi się z najważniejszego celtyckiego święta Samhain, kiedy żegnano lato a witano zimę. Celtowie wierzyli, że w tą właśnie noc zacierała się granica między dwoma światami – umarłych i żyjących a duchy zstępowały na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać. Zwyczaj przebierania się i noszenia masek najprawdopodobniej zwiazany był z odstarszaniem złych duchów, gdyż tych się obawiano. Drugim zwyczajem ściśle związanym z Samhain było palenie ognisk z dala od domów w celu zwabienia duchów.Sama zaś nazwa jest skrótem od All Hallows’ Eve – wigilii Wszystkich Świętych.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka