Dzień Nauczyciela i Pasowanie Uczniów Szkoły SEN!

Dzień Nauczyciela i Pasowanie Uczniów Szkoły SEN!Jest taki dzień, są takie dni…

Są takie dni kiedy wzruszenie odbiera głos, kiedy oczy szklą się chociaż chciałoby się to ukryć, kiedy radość rozpiera serca, a dusze lecą z aniołami prosto w wysokie chmury. Po Święcie Edukacji Narodowej w szkole SEN wielu z naszych pedagogów mówiło, że był to jeden z najszczęśliwszych dni w ich życiu. Nasze Panie utonęły w morzu kwiatów i górze czekoladek.[end] Naszą szkolną uroczystość odwiedziło bardzo wielu rodziców. Razem przeżyliśmy piękne i zabawne chwile podczas premierowych przedstawień teatralnych wystawionych przez teatrzyk i teatr „Scena SEN”. Aktorzy byli genialni w swojej spontaniczności, scenicznych kreacjach i artystycznym geniuszu. Publika szalała z zachwytu i zataczała się ze śmiechu. Pełna sala gimnastyczna naszej szkoły, która pamięta nawet wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II na terenie Katolickiego Instytutu Ludzi Głuchych w Dublinie w 1979 roku, była później świadkiem historycznego, pierwszego w dziejach ślubowania naszych uczniów. Zgodnie z naszą wizją, filozofią i programem chłopcy i dziewczęta SEN złożyli solenną obietnicę w następujących słowach: Uczniowie polskiej szkoły SEN, ślubują: 1. Odkrywać świat.2. Poznawać wiedzę i uczyć się na miarę swoich możliwości.3. Myśleć samodzielnie i pytać zawsze kiedy czegoś nie wiemy.4. Zmieniać siebie i zmieniać innych swoim własnym przykładem.5. Odnaleźć swoją drogę, swoją pasję i powołanie.6. Spełnić swoje marzenia tu w Irlandii, w Polsce i na całym świecie, gdziekolwiek będziemy.7. Kochać swoje ojczyzny Polskę, Irlandię i Europę.Później wychowawcy pasowali swoich pupili na pełnoprawnych uczniów polskiej szkoły SEN w Dublinie pod czujnym okiem szkolnych paparazzi, a blask fleszy rozświetlał salę jak najbardziej entuzjastyczne i radosne fajerwerki Rodzice wraz z dziećmi świętowali dalej w klasach, gdzie wypito hektolitry kawy, herbaty i zjedzono tonę ciasta, którą upiekły nasze nieocenione wychowawczynie i nasze nadzwyczajne mamy. Było pięknie, magicznie, baśniowo, tak jak to tylko w naszej szkole SEN bywa i tylko żal Kochani, że Was z nami nie było…..

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a