Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

Harcerze na wodzie! Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

W ostatni piątek miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla młodszych harcerzy z 87. polskiego szczepu, a mianowicie wyjazd na trzeci już biwak harcerski do przepięknie położonego ośrodka National Water Activity Centre nad jeziorem Lough Derg nieopodal Limerick.[end]Nasi harcerze zdobywali tam między innymi swoje pierwsze sprawności wodne. Uczyli się samodzielnego pływania w kajakach i na żaglówkach. Nie bali się żadnych wyzwań, a woda okazała się być ich żywiołem. Podczas wszystkich aktywności byli pilnie strzeżeni przez eskortujące łodzie motorowe z doświadczonymi ratownikami na pokładzie.Warto wspomnieć, że każdy taki wyjazd jest dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Nie tylko umacniane są przyjaźnie, ale dzieci uczą się współpracy w grupie. Poprzez bycie harcerzem mają niepowtarzalną okazję rozwoju dobrych cech oraz umiejętności które zaprocentują w życiu dorosłym.Obecnie cała kadra harcerska w jedynym polskim szczepie liczy jedynie 11 drużynowych na całą Irlandię! Jeśli chciałbyś pracować z harcerzami lub zuchami, zostać drużynowym, przeżyć niezapomniane przygody skontaktuj się: info@plscout.com. Na końcu duże podziękowania dla pana Karola Tracza, właściciela Tradycyjnej Polskiej Piekarni, który ofiarowała na biwak swoje bardzo dobre i świeże pieczywo.Anna Kostienko(Foto: Michał Kaliski)