Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

Harcerze na wodzie! Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

W ostatni piątek miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla młodszych harcerzy z 87. polskiego szczepu, a mianowicie wyjazd na trzeci już biwak harcerski do przepięknie położonego ośrodka National Water Activity Centre nad jeziorem Lough Derg nieopodal Limerick.[end]Nasi harcerze zdobywali tam między innymi swoje pierwsze sprawności wodne. Uczyli się samodzielnego pływania w kajakach i na żaglówkach. Nie bali się żadnych wyzwań, a woda okazała się być ich żywiołem. Podczas wszystkich aktywności byli pilnie strzeżeni przez eskortujące łodzie motorowe z doświadczonymi ratownikami na pokładzie.Warto wspomnieć, że każdy taki wyjazd jest dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Nie tylko umacniane są przyjaźnie, ale dzieci uczą się współpracy w grupie. Poprzez bycie harcerzem mają niepowtarzalną okazję rozwoju dobrych cech oraz umiejętności które zaprocentują w życiu dorosłym.Obecnie cała kadra harcerska w jedynym polskim szczepie liczy jedynie 11 drużynowych na całą Irlandię! Jeśli chciałbyś pracować z harcerzami lub zuchami, zostać drużynowym, przeżyć niezapomniane przygody skontaktuj się: info@plscout.com. Na końcu duże podziękowania dla pana Karola Tracza, właściciela Tradycyjnej Polskiej Piekarni, który ofiarowała na biwak swoje bardzo dobre i świeże pieczywo.Anna Kostienko(Foto: Michał Kaliski)

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów