Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

Harcerze na wodzie! Biwak harcerski Lough Derg z udziałem skautów SEN

W ostatni piątek miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla młodszych harcerzy z 87. polskiego szczepu, a mianowicie wyjazd na trzeci już biwak harcerski do przepięknie położonego ośrodka National Water Activity Centre nad jeziorem Lough Derg nieopodal Limerick.[end]Nasi harcerze zdobywali tam między innymi swoje pierwsze sprawności wodne. Uczyli się samodzielnego pływania w kajakach i na żaglówkach. Nie bali się żadnych wyzwań, a woda okazała się być ich żywiołem. Podczas wszystkich aktywności byli pilnie strzeżeni przez eskortujące łodzie motorowe z doświadczonymi ratownikami na pokładzie.Warto wspomnieć, że każdy taki wyjazd jest dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Nie tylko umacniane są przyjaźnie, ale dzieci uczą się współpracy w grupie. Poprzez bycie harcerzem mają niepowtarzalną okazję rozwoju dobrych cech oraz umiejętności które zaprocentują w życiu dorosłym.Obecnie cała kadra harcerska w jedynym polskim szczepie liczy jedynie 11 drużynowych na całą Irlandię! Jeśli chciałbyś pracować z harcerzami lub zuchami, zostać drużynowym, przeżyć niezapomniane przygody skontaktuj się: info@plscout.com. Na końcu duże podziękowania dla pana Karola Tracza, właściciela Tradycyjnej Polskiej Piekarni, który ofiarowała na biwak swoje bardzo dobre i świeże pieczywo.Anna Kostienko(Foto: Michał Kaliski)

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a