Wystartowały! Liceum i Kursy Maturalne w szkole SEN!

Wykształcenie średnie oraz przygotowanie do matury w Dublinie
W sobotę, 17 września 2011 r. wystartowały w Dublinie kursy maturalne oraz kursy przygotowujące uczniów do egzaminów eksternistycznych z zakresu LO. Uczniowie zdobywają wiedzę na cotygodniowych spotkaniach w siedzibie Polskiej Szkoły SEN przy Navan Road. [end]Nauka wymaga zapału oraz żelaznej samodyscypliny, ponieważ lekcje rozpoczynają się rano w każdą sobotę i trwają do godziny 15.00 lub 16.00. Na szczęście zajęcia prowadzone są w bardzo miłej atmosferze, sprzyjającej przyswajaniu wiedzy, co potwierdzają kursanci. W pierwszym semestrze osoby, które chcą zdobyć wykształcenie średnie, uczą się pięciu przedmiotów: j. polskiego, matematyki, biologii, geografii oraz podstaw przedsiębiorczości. Natomiast kursanci, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego, zdobywają wiedzę z zakresu j. polskiego, matematyki oraz j. angielskiego. Nauczyciele są wymagający, ale jednoczesnie życzliwi i zawsze służą pomocą, wyjaśniają wszelkie wątpliwości oraz nieustannie motywują do intensywnej nauki. Pani Joanna Pietraszko jest jedną z uczestniczek kursów dla dorosłych, a jej cel to zdobycie wykształcenia średniego. Na pytanie dlaczego zdecydowała się pójśc do szkoły, odpowiada: „Było to moim największym marzeniem. Ukończyłam szkołę zawodową i planuję wrocić kiedyś do Polski. Uważam, że lepsze wykształcenie umożliwi mi większe szanse na rynku pracy.” Pani Anna Buczkowska, kolejna kursantka, zapisała się do szkoły, ponieważ również chciałaby uzupełnić edukację na poziomie średnim. Podkreśla, że wykształcenie jest niezbędne dla samorealizacji człowieka: „Nie dane mi było ukonczyć liceum w Polsce, a brak wykształcenia średniego jest jednak przeszkodą w realizowaniu siebie i swoich celów w dorosłym zyciu”. Jeżeli chodzi o pierwsze odczucia na temat szkoły, to uczniowie są bardzo zgodni. Pani Joanna bardzo pozytywnie ocenia zajęcia prowadzone przez szkołę SEN: „Uważam, że są bardzo fajne i przyswajamy sobie bardzo dużo wiedzy”. Kursantka ceni przede wszystkim miłą atmosferę w szkole, a jej ulubionym przedmiotem jest przedsiębiorczość. Pani Anna również podkreśla, że „szkoła zaskakuje pozytywnie. To miłe uczucie znowu wrócić w szkolne lawy i poczuć się jak kiedyś. Uważam, że kadra nauczycielska ma świetne podejście do nas – starszych rocznikowouczniow – i swoją cierpliwością doprowadzi nas na metę.”Uczniowie bardzo cenią cotygodniowy bezpośredni kontakt z nauczycielami. Pani Joanna, zapytana co sądzi na temat coraz popularniejszych w dzisiejszych czasach kursów prowadzonych online odpowiedziała, że preferuje tradycyjną formę bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, jaką oferuje szkoła SEN. Pani Joanna docenia pracę w grupie i to, że podczas zajęć w szkole „każdy ma coś do powiedzenia i można dużo więcej się nauczyć w porównaniu z kursami prowadzonymi tylko w formie online”. Podobną opinię wyraziła Pani Anna Buczkowska: „Osobiście wolę formę nauki na żywo. Kontakt z nauczycielem pomaga szybciej się skoncentrować, zrozumieć omawiane tematy i ewentualnie zapytac o niewiadome. Poza tym jest to bardziej motywujace do dzialania, niż nauka online, podczas której bardzo łatwo nasza uwaga ulega rozproszeniu”.Wszystkim kursantom życzymy pomyślnego zdnaia egzaminów z zakresu LO, a maturzystom jak najlepszych wyników na świadectwie maturalnym!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty