List do rodziców

Szanowni Państwo,

piszę do Was w związku z organizacją zajęć w naszej szkole i kilkoma nowymi projektami, które dotyczą naszej społecznosci szkolnej.
[end]

1. Zaswiadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły irlandzkiej. Prosimy o jak najszybsze doniesienie tego dokumentu do sekretariatu szkoły.

2. Ubezpieczenie. Szanowni Państwo, jedyne ubezpieczenie, które jest ważne w Irlandii to ubezpieczenie ze szkoły irlandzkiej. Takie są przepisy. Stąd mają Państwo prawo żądać ze szkoły irlandzkiej ubezpieczenia 7 dniowego, na cały tydzień. W końcu to Państwo za to płacą. My jako szkoła polska bardzo chcielibysmy ubezpieczyć naszych podopiecznych, jednak przepisy tego zabraniają. Możemy natomiast w przypadku jakichs kłopotów interweniować w szkołach Państwa dzieci, domagając się pełnej polisy.

3. Względy bezpieczeństwa przy odbiorze dzieci. Drodzy rodzice. Po skończonych zajęciach dzieci odbierane są ze szkoły. Nasi uczniowie nie mogą samowolnie, nawet za Państwa zgodą opuszczać szkoły. Bardzo proszę o odbieranie dzieci z budynków szkolnych, z rąk wychowawców, nauczycieli, trenerów lub instruktorów.

4. Dyżur psychologa. Pani psycholog Agata Folwarska-Kumorek, pełni dyżur do dyspozycji rodziców w każdą sobotę od 9.00 – 10.00 i od 15.00 do 16.00. Wtedy to rodzice mogą się zgłaszać i zapisywać na spotkania. Z panią psycholog można również umawiać się za posrednictwem wychowawców lub sekretariatu.

5. Gazeta Polska Times. Miło nam poinformować, że polska tygodniówka Polska Times, objęła patronat nad polskimi szkołami w Irlandii. W cotygodniowym dwustronicowym dodatku znajdą Państwo wszystkie informacje o oswiacie polonijnej i polskich szkołach na zielonej wyspie. Co więcej gazeta zamieszcza także artykuły pisane przez samych uczniów. W najbliższą sobotę w Polska Times znajdą Państwo artykuł naszych uczniów relacjonujący wizytę w naszej szkole zespołu Stare Dobre Małżeństwo!!! Poza tym w Gazecie niezbędne porady prawne, wiadomosci kulturalne, sportowe i duszpasterskie oraz polski program telewizyjny w kolorowym dodatku Tele Tydzień. Gazeta Polska Times do nabycia w sekretariacie naszej szkoły w każdą sobotę w cenie 2.50 euro.

6. Tydzień Warsztatów w Szkole SEN! Przerwa jesienna w szkołach irlandzkich 25 – 29 października 2010. Drodzy rodzice. W tych dniach wszystkie szkoły irlandzkie są zamknięte, a dzieci pozostają bez stałego zajęcia. Nasza szkoła występuje z inicjatywą organizacji regularnych zajęć w tym terminie. Od poniedziałku 25 października do piątku 29 października w godzinach od 8.00 do 18.00 proponujemy udział w lekcjach, kursach językowych, warsztatach artystycznych i treningach sportowych pod opieką naszych nauczycieli i instruktorów dla dzieci i dla rodziców. Koszt Tygodnia Warsztatów w Szkole SEN to jedynie 100 euro dla uczniów z naszej szkoły i 130 euro dla dzieci z zewnątrz. Istnieje też możliwosć zamówienia ciepłego posiłku za symboliczną dopłatą. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w sekretariacie. Ilosć miejsc w Tygodniu Warsztatów jest ograniczona ze względu na okrojony skład nauczycielski i kadrowy w tym terminie. Zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie Państwa sugestie i krytyczne uwagi.

Do zobaczenia w szkole. Z poważaniem,

Tomasz Bastkowski

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje