Naprzód Młodzi Artysci

W niedzielę 21 marca w Domu Polskim w centrum Dublina na uroczystej gali rozstrzynięto konkurs plastyczny organizowany przez Kurier Polski i Towarzystwo Polsko – Irlandzkie pod wymownym tytułem: „Irlandia w oczach dziecka” i od razu dodajmy, że chodzi tu o czysto polskie spojrzenie naszych milusińskich. Z 10 głównych nagród nasi mali, a wielcy duchem artysci zgarnęli 5, druga lwia częsć łupu przypadła uczniom z zaprzyjaźnionej szkoły polskiej w Blackrock. [end] Uroczystosć rozpoczęła się punktualnie o 17.00 mocnym muzycznym akcentem. Polski duet gitarowy dał popis mistrzostwa gry na instrumentach za co sympatyczni gitarzysci otrzymali wielkie brawa od licznie zgromadzonych widzów. Nie mniejsze owacje spotkały naszych artystów. Julka –(5 lat!) z klasy 0. Jas i Kuba z 1a. Emilka z 2b i Paulina z 4 klasy to silna ekipa naszych laureatów! Poza satysfakcją i oklaskami naszych malarzy uhonorowano nagrodami. Były to książki piękne książki polskich pisarzy, zestawy do rysowania i karnety dla całej rodziny do muzeum figur woskowych przedstawiających historię Irlandii! Po obowiązkowej sesji dla fotoreporterów odbył się równie obowiązkowy w tego typu przypadkach bankiet dla laureatów i ich wiernych fanów, czyli rodziców, nauczycieli i gosci Domu Polskiego. Były ciasta, słodkosci, przekąski i kolorowe napoje. Pani Katarzyna Tomaszewska opiekun Bohemy SEN aż promieniała z dumy, radosci i szczęscia… Kasiu, serdecznie gratulujemy talentów, które wychodzą spod Twojej ręki, dziękujemy za Twoją pracownię artystyczną w prawym skrzydle Hogwartu, Twoje zdjęcia z gali, które możemy teraz podziwiać na naszej stronie i z góry dziękujemy za wystawę prac naszych uczniów, którą już niedługo zorganizujesz! Dzięki Tobie marzenia się spełniają. Wie cos o tym chodźby nagrodzony Kubus z 1a, który dołączył do naszej szkoły 2 tygodnie temu, a już po tygodniu odbierał artystyczne laury! No cóż ….wtajemniczeni już wiedzą, że takie rzeczy to tylko w polskiej szkole SEN….Dobranoc.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure