Naprzód Młodzi Artysci

W niedzielę 21 marca w Domu Polskim w centrum Dublina na uroczystej gali rozstrzynięto konkurs plastyczny organizowany przez Kurier Polski i Towarzystwo Polsko – Irlandzkie pod wymownym tytułem: „Irlandia w oczach dziecka” i od razu dodajmy, że chodzi tu o czysto polskie spojrzenie naszych milusińskich. Z 10 głównych nagród nasi mali, a wielcy duchem artysci zgarnęli 5, druga lwia częsć łupu przypadła uczniom z zaprzyjaźnionej szkoły polskiej w Blackrock. [end] Uroczystosć rozpoczęła się punktualnie o 17.00 mocnym muzycznym akcentem. Polski duet gitarowy dał popis mistrzostwa gry na instrumentach za co sympatyczni gitarzysci otrzymali wielkie brawa od licznie zgromadzonych widzów. Nie mniejsze owacje spotkały naszych artystów. Julka –(5 lat!) z klasy 0. Jas i Kuba z 1a. Emilka z 2b i Paulina z 4 klasy to silna ekipa naszych laureatów! Poza satysfakcją i oklaskami naszych malarzy uhonorowano nagrodami. Były to książki piękne książki polskich pisarzy, zestawy do rysowania i karnety dla całej rodziny do muzeum figur woskowych przedstawiających historię Irlandii! Po obowiązkowej sesji dla fotoreporterów odbył się równie obowiązkowy w tego typu przypadkach bankiet dla laureatów i ich wiernych fanów, czyli rodziców, nauczycieli i gosci Domu Polskiego. Były ciasta, słodkosci, przekąski i kolorowe napoje. Pani Katarzyna Tomaszewska opiekun Bohemy SEN aż promieniała z dumy, radosci i szczęscia… Kasiu, serdecznie gratulujemy talentów, które wychodzą spod Twojej ręki, dziękujemy za Twoją pracownię artystyczną w prawym skrzydle Hogwartu, Twoje zdjęcia z gali, które możemy teraz podziwiać na naszej stronie i z góry dziękujemy za wystawę prac naszych uczniów, którą już niedługo zorganizujesz! Dzięki Tobie marzenia się spełniają. Wie cos o tym chodźby nagrodzony Kubus z 1a, który dołączył do naszej szkoły 2 tygodnie temu, a już po tygodniu odbierał artystyczne laury! No cóż ….wtajemniczeni już wiedzą, że takie rzeczy to tylko w polskiej szkole SEN….Dobranoc.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!