TEATR MARZEŃ – Zajęcia dodatkowe SEN

TEATR MARZEŃ. Zajęcia dodatkowe SEN.Polska Szkoła SEN w Dublinie realizuje rozszerzony program nauczania zgodny z założeniami programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Język Polski, Matematyka, Historia, Geografia, Przyroda, Religia to codziennosć na zajęciach obowiązkowych. Od klasy 0 aż po uczniów gimnazjum wszyscy uczniowie mają 7 lekcji od 9.00 do 14.25. Wydaje się, że to wycieńczająca dawka wiedzy, zwłaszcza że dla wszystkich naszych podopiecznych jest to szósty kolejny dzień nauki.[end] Nic bardziej mylnego! Punktualnie o 14.30 w każdą sobotę zaczynają się dobrowolne zajęcia dodatkowe. I co? Tłumy walą ławą na piłkę nożną, plastykę i polską kulturę tradycyjną, muzykę, spiew i taniec. Dla nienasyconych wiedzy swoje podwoje otwiera laboratorium nauk scisłych pod wymownie brzmiącym tytułem: „I ty możesz zostać Einsteinem”. Ostatnie dokonania to roboty własnej roboty. Dziennikarskie szlify zdobędziecie tylko w redakcji Szkolnej Gazety. Uważajcie bo szkolni paparazzi mogą pojawić się wszędzie tam gdzie się cos dzieje, czyli w przypadku naszej szkoły dosłownie wszędzie. Ostatnio pod młotek wzięli treningi Klubu Piłki Nożnej SEN, gdzie w dwóch grupach: Orliki 6-8 lat i Trampkarze 9-11 lat gra i kopie aż wióry lecą 50 chłopców i 2 dziewczyny! Z drugiej strony jak tu nie kopać jesli do naszego Hogwartu należą 3 pełnowymiarowe boiska, a dyrektor i pan od wf. prowadzący zajęcia są licencjonowanymi trenerami. Tanecznym krokiem pod czujnym okiem pani Małgosi zainaugurowały zajęcia z Tańca nasze dziewczęta i jedyny beniaminek Piotrus z klasy 1, który nie zrażony, że jest jedyny, a może własnie dlatego….. wywijał hołubce i krakowiaki wraz z koleżankami. Za tydzień z Panią Karoliną mają być podobno „Taniec z gwiazdami” i „You can dance” razem wzięte. Nie możemy się doczekać! Plastyka i polska kultura tradycyjna to zajęcia prowadzone przez nieocenioną panią Kasię, która ma swoich stałych fanów. Rysują, wycinają, rzeźbią, malują w pięknej pracowni w lewym, górnym skrzydle Hogwartu. A co zrobią to eksponują na prywatnych wystawach w zamkowych korytarzach. Jeszcze inni fanatycy spiewają i grają na instrumentach muzycznych. Nasz maestro pan Przemek nauczyłby spiewać nawet wyjca. Jak trzeba to jest chór. Innym razem schola. Zespół muzyczny? Proszę bardzo. I jak tu później nie wierzyć, że marzenia się spełniają! Ktos zawistny mógłby powiedzieć, ale teatru to nie mają. A figa! Bo mają. I najlepszych aktorów mają i język angielski dla rodziców i szkołę taką, że to chyba SEN prawdziwy. Nie wierzysz? To sprawdź nas na www.szkolasen.com lub odwiedź nas na Navan Road, Dublin 7 w każdą sobotę.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów