TEATR MARZEŃ – Zajęcia dodatkowe SEN

TEATR MARZEŃ. Zajęcia dodatkowe SEN.Polska Szkoła SEN w Dublinie realizuje rozszerzony program nauczania zgodny z założeniami programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Język Polski, Matematyka, Historia, Geografia, Przyroda, Religia to codziennosć na zajęciach obowiązkowych. Od klasy 0 aż po uczniów gimnazjum wszyscy uczniowie mają 7 lekcji od 9.00 do 14.25. Wydaje się, że to wycieńczająca dawka wiedzy, zwłaszcza że dla wszystkich naszych podopiecznych jest to szósty kolejny dzień nauki.[end] Nic bardziej mylnego! Punktualnie o 14.30 w każdą sobotę zaczynają się dobrowolne zajęcia dodatkowe. I co? Tłumy walą ławą na piłkę nożną, plastykę i polską kulturę tradycyjną, muzykę, spiew i taniec. Dla nienasyconych wiedzy swoje podwoje otwiera laboratorium nauk scisłych pod wymownie brzmiącym tytułem: „I ty możesz zostać Einsteinem”. Ostatnie dokonania to roboty własnej roboty. Dziennikarskie szlify zdobędziecie tylko w redakcji Szkolnej Gazety. Uważajcie bo szkolni paparazzi mogą pojawić się wszędzie tam gdzie się cos dzieje, czyli w przypadku naszej szkoły dosłownie wszędzie. Ostatnio pod młotek wzięli treningi Klubu Piłki Nożnej SEN, gdzie w dwóch grupach: Orliki 6-8 lat i Trampkarze 9-11 lat gra i kopie aż wióry lecą 50 chłopców i 2 dziewczyny! Z drugiej strony jak tu nie kopać jesli do naszego Hogwartu należą 3 pełnowymiarowe boiska, a dyrektor i pan od wf. prowadzący zajęcia są licencjonowanymi trenerami. Tanecznym krokiem pod czujnym okiem pani Małgosi zainaugurowały zajęcia z Tańca nasze dziewczęta i jedyny beniaminek Piotrus z klasy 1, który nie zrażony, że jest jedyny, a może własnie dlatego….. wywijał hołubce i krakowiaki wraz z koleżankami. Za tydzień z Panią Karoliną mają być podobno „Taniec z gwiazdami” i „You can dance” razem wzięte. Nie możemy się doczekać! Plastyka i polska kultura tradycyjna to zajęcia prowadzone przez nieocenioną panią Kasię, która ma swoich stałych fanów. Rysują, wycinają, rzeźbią, malują w pięknej pracowni w lewym, górnym skrzydle Hogwartu. A co zrobią to eksponują na prywatnych wystawach w zamkowych korytarzach. Jeszcze inni fanatycy spiewają i grają na instrumentach muzycznych. Nasz maestro pan Przemek nauczyłby spiewać nawet wyjca. Jak trzeba to jest chór. Innym razem schola. Zespół muzyczny? Proszę bardzo. I jak tu później nie wierzyć, że marzenia się spełniają! Ktos zawistny mógłby powiedzieć, ale teatru to nie mają. A figa! Bo mają. I najlepszych aktorów mają i język angielski dla rodziców i szkołę taką, że to chyba SEN prawdziwy. Nie wierzysz? To sprawdź nas na www.szkolasen.com lub odwiedź nas na Navan Road, Dublin 7 w każdą sobotę.