Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
Zaproszenie na Wigilię szkolną  15 grudzień 2017 (11:21)
Zaproszenie na Wigilię szkolną

Zaproszenie na Wigilię szkolną


Serdecznie zapraszamy na uroczystą "Wigilię Szkolną" przed Bożym Narodzeniem - 16 grudnia 2017 - czyli jutro ;) o godzinie 14.30 na sali gimnastycznej - wjazd od Navan Road. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków, ciocie, wujków i przyjaciół. Wigilia w całości będzie przygotowana przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli - na stołach znajdziecie na pewno mnóstwo pyszności, dzieci odegrają jasełka. Bądźcie z nami i świętujmy razem Boże Narodzenie 2017.
czytaj więcej

Kraków podbija Irlandię  14 grudzień 2017 (15:04)
Kraków podbija Irlandię

Kraków podbija Irlandię


Kolejne dni wizyty naszych przyjaciół z Krakowa i kolejne wrażenia! I to jakie - Glendalough w śniegu zatopione. Tego najstarsi Irlandczycy nie pamiętają. Były śnieżynki, był spacer, pare wywrotek i piękne widoki. Późnym wieczorem obraliśmy kurs na Portaffery i najcudowniejszy Hotel Barholm. Stąd zwiedzać będziemy Północną Irlandię. Tak upłynął dzień nr 3.
czytaj więcej

Sobota, dzień pracujący  14 grudzień 2017 (14:07)
Sobota, dzień pracujący

Sobota, dzień pracujący


Wymiana uczniów ze Szkołą Salwator z Krakowa, świąteczne spotkanie z irlandzkimi partnerami, odwiedziny Mikołaja, zwanego Świętym, próba generalna i nagrania do przedstawienia na Boże Narodzenie, prezentacja wykładowcy z Trinity College Dublin dla naszego liceum, kiermasze świąteczne książek, to tylko niektóre z punktów dzisiejszego harmonogramu!
czytaj więcej

Polsko - Irlandzki festiwal literacki   07 grudzień 2017 (12:58)
Polsko - Irlandzki festiwal literacki

Polsko - Irlandzki festiwal literacki


W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki - celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską.
czytaj więcej

Kartki dla Bohaterow gotowe !!!  29 listopad 2017 (18:36)
Kartki dla Bohaterow gotowe !!!

Kartki dla Bohaterow gotowe !!!


Kochani uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za pełną mobilizację i przygotowanie ponad 200 przepięknych kartek dla polskich Bohaterów!!!
Szczególne podziękowania dla Mai Górskiej, Kacpra Lipińskiego, Natana Olejniczaka oraz Sylweriusza Wilka za przygotowanie bardzo dużej ilości cudnych kartek oraz Mateuszowi Panfilowi za wzruszający list do Bohatera. Gratulujemy kreatywności także rodzinie 1,5 rocznego Mateusza.
czytaj więcej

FINAŁ - III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski LOKOMOTYWA  28 listopad 2017 (14:56)
FINAŁ - III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski LOKOMOTYWA

FINAŁ - III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski LOKOMOTYWA


Był to dzień pełen niezwykłych wrażeń, emocji i wzruszeń. Do Carlow zjechało z całej Irlandii blisko 80-ciu finalistów. Było klimatycznie i profesjonalnie. Na scenie Visual Theatre, w świetle reflektorów, nasi uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi artyści. Przed licznie zgromadzoną publicznością przepięknie wyrecytowali przygotowane wiersze. Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje! W kategorii wiekowej kl.7 i 8 / gimnazjum, wyróżniono Carmen Antkowiak. Wszyscy finaliści wrócili do domu z pięknymi dyplomami i nagrodami książkowymi.
czytaj więcej


Strony: 1 2 3 4 5 ... 63
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze video szkoły SEN

.