Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
Obóz matematyczny, dzień 2  11 paĽdziernik 2017 (16:37)
Obóz matematyczny, dzień 2

Obóz matematyczny, dzień 2


Kolejny intensywny dzień za nami! Pobudka znowu o szóstej rano! Na szczęście wczesne wstawanie wynagrodziły nam pierwsze zajęcia na UWM z Robotyki, walka sumo dwóch robotów sterowanych przez naszych dzielnych uczniów, pobiła wszystkie proponowane dotąd przyjemności! Jakby atrakcji było mało, prof. Golasiński wytłumaczył nam skąd przybyło zero, odwiedziliśmy również laboratorium fizyki. Ostatnie zajęcia minęły nam na układaniu graniastosłupów i innych różności z klocków magnetycznych.
czytaj więcej

Obóz matematyczny w Olsztynie  11 paĽdziernik 2017 (16:32)
Obóz matematyczny w Olsztynie

Obóz matematyczny w Olsztynie


Wy w Irlandii, my w Polsce, bawimy się i uczymy, tym razem na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Z samego rana zajęła nas GeoGebra (interaktywna geometria), praca w tym programie zaowocowała powstaniem wspaniałych bałwanów w 3D. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na warsztaty logicznego myślenia, graliśmy w ruletkę, układaliśmy puzzle, rysowaliśmy obrazy anamorficzne i oglądaliśmy je w lustrzanym cylindrze, budowaliśmy też zamki z brył.
czytaj więcej

Aktywnie i w partnerstwie  11 paĽdziernik 2017 (16:19)
Aktywnie i w partnerstwie

Aktywnie i w partnerstwie


W dniach 6,7,8, października w Ostródzie odbyło się szkolenie projektowe zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" dla szkół polonijnych z różnych krajów Europy, m.in. Białorusi, Polski, Ukrainy, Litwy oraz Belgii. Celem warsztatów było nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzenie wspólnego projektu edukacyjnego. Naszym "człowiekiem" na szkoleniu była nieoceniona Marianna Brzozowska.
czytaj więcej

Dzień kapelusza   09 paĽdziernik 2017 (15:04)
Dzień kapelusza

Dzień kapelusza


Nasza nowa świecka tradycja, świętowanie soboty jako bardzo szczególnego dnia, odnosi sukcesy! Ubiegła sobota upłynęła pod hasłem Dnia Kapelusza i musimy przyznać, że był to strzał w dziesiątke. Wielu uczniów przyniosło bowiem ze sobą, a dokładnie na swojej głowie, wspaniale kapelusze, czapki, opaski i inne nakrycia głowy. Było kolorowo i zabawnie. Dopisali nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice! Koniecznie zajrzyjcie na naszego Facebooka, by dowiedzieć się jaki "Dzień" wypadnie w tę sobotę.
czytaj więcej

U Łasucha   05 paĽdziernik 2017 (19:43)
U Łasucha

U Łasucha


Przypominamy, że wystartowała nasza nowa, mała "restauracja" u Łasucha. Uczniowie klasy 1 liceum, sprawcy tego zamieszania, zapraszają na pyszne kanapki, pizzę, gofry i naleśniki. Wszystko dostępne po wcześniejszym zamówieniu, najlepiej tuż przed pierwszym dzwonkiem. Polecamy! I do soboty!
czytaj więcej

Wizyta Minister Anny Zalewskiej  05 paĽdziernik 2017 (19:38)
Wizyta Minister Anny Zalewskiej

Wizyta Minister Anny Zalewskiej


Podczas wizyty w Irlandii w dniach 30 września - 1 października 2017 Szefowa MEN - Minister Anna Zalewska - uczestniczyła w posiedzeniu Rady Konsultacyjnej przy Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Irlandii.
Rozmowy na temat dwujęzyczności, promocji języka polskiego za granicą, a także rozwijania e-zasobów to główne kwestie poruszane podczas spotkań z przedstawicielami polonijnego środowiska oświatowego.
czytaj więcej


Strony: 1 2 3 4 5 ... 60
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze video szkoły SEN

.