Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Maturzyści SEN z wizytą w Belgii  29 kwiecień 2019 (21:51)
Maturzyści SEN z wizytą w Belgii

Bonsoir, Dublin! Nasza szanowna młodzież pragnie pochwalić się wycieczką do Belgii, wycieczką która odbyła się dzięki Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii z siedzibą w Combe-le-tour. Pierwszy dzień naszego pobytu spędziliśmy w stolicy Belgii, Brukseli. Zwiedzanie zaczęliśmy od Parlamentarium, poznaliśmy sposób pracy Parlamentu, dowiedzieliśmy się, co robią posłowie, by stawić czoła obecnym wyzwaniom stojącym na drodze do integracji europejskiej.

Następnie udaliśmy się w kierunku Pałacu Królewskiego i otaczającego go parku. Zjedliśmy słynne gofry, frytki, złapał nas deszcz, ale się nie poddaliśmy! Kupiliśmy parasolki i podążaliśmy według planu do centrum Brukseli. Rynek zrobił na nas wielkie wrażenie, wspaniały ratusz, kolorowe kamieniczki z pięknymi, oryginalnymi fasadami i mnóstwo zieleni. Nie zapomnieliśmy o słynnej fontannie z siusiającym chłopcem "Manneken Pis" i figurce psa mieszańca, postawionego na cześć wielokulturowości Belgii. Byliśmy też w muzeum piwa... Na deser zostawiliśmy sobie Atomium postawiony w hołdzie dla belgijskiego przemysłu model kryształu żelaza powiększony 165 miliardów razy!! Dziękujemy też Pani Barbarze za pyszną kolację, którą mieliśmy okazję spożyć w najpiękniejszym domu jaki dotąd widzieliśmy!!!

Z samego ranka następnego dnia, po obfitym śniadaniu, udaliśmy się na pociąg, aby wyruszyć do miasteczka Liège. Czekał tam na nas pan Szymon, który znał wszystkie zakamarki miasta i ciekawe historie z nim związane. Zaprowadził nas najpierw na słynne schody z Liège, wybudowane pod koniec XIX wieku, jest ich podobno 373, zgubiliśmy się w liczeniu, jedno wiemy na pewno, można się nieźle zmachać wchodząc pod górę ;)Następnie ruszyliśmy na długi spacer po mieście, odwiedziliśmy katedrę St. Paul. Ponownie rozsmakowaliśmy się w pysznych gofrach i ciastkach z najlepszej piekarni w mieście i wreszcie... nadszedł czas na zakupy. Po powrocie przygotowano dla nas niezwykłe zabawy integracyjne oraz ognisko. Było dużo ruchu, śmiechu i ciekawych osób do poznania!

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

01.06.2019