Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Wizyta w Senacie RP i inne atrakcje   10 kwiecień 2019 (15:51)
Wizyta w Senacie RP i inne atrakcje

Kolejna porcja zdjęć dokumentujących wizytę naszych uczniów w Płońsku, w ramach projektu "Wspólna ławka" będącym wymianą uczniów SP 3 w Płońsku z uczniami Polskiej Szkoły IDEA w Athlone oraz naszą.
Nasz pobyt w Warszawie zaczął się niezwykle ekscytująco - wizytą w Senacie RP i spotkaniem z Panem Marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

Mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi senatorowie podczas regularnych obrad Senatu. Następnie udaliśmy się na spacer po stolic, podczas którego zwiedziliśmy Stare miasto, Plac Zamkowy, Łazienki, grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie czwartego dnia naszego pobytu mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.

W tak zwanym międzyczasie pomiędzy konkursem a ogłoszeniem wyników, gospodarze SP3 przygotowali dla nas wspaniały koncert galowy w MIejskim Centrum Kultury, w którym występowali uczniowie szkoły. Po koncercie ogłoszono wyniki konkursu. To nie był jednak koniec atrakcji, o nie, specjalnie dla nas Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk przygotowała dla nas ognisko, podczas którego słuchaliśmy patriotycznych pieśni. NIe zabrakło również ogniskowej kiełbaski i kartoflaka, przygotowywanego przez jedną z mam.

Ostatni dzień pobytu w Polsce przeznaczyliśmy na integrację z naszymi nowymi przyjaciółmi z SP3. Wymieniliśmy się kontaktami, zrobiliśmy sobie kilka wspólnych zdjęć na pamiątkę oraz mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają regularne lekcje w SP3.
Póżniej udaliśmy się na lotnisko. Smutno było wracać. Co niektórzy mieli ochotę zostać tam na zawsze.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN