Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Uścisk dłoni z Premierem, czyli nasi w Ostródzie.  26 wrzesień 2018 (16:03)
Uścisk dłoni z Premierem, czyli nasi w Ostródzie.

Kolejne dni na obozie w Ostródzie były bardzo intensywne i pełne niespodzianek. Środa zaczęła się od konkursu „ Z matematyką przez świat”. Nasi uczniowie zdobyli w nim dwa 3 miejsca! Opuścili Uniwersytet z pięknymi pucharami. Czwartek mieli zaszczyt gościć się w szkole podstawowej nr 1 w Ostródzie.

Uczniowie szkoły przygotowali grę terenową. Wszyscy musieli wykazać się wiedzą historyczną, matematyczną, muzyczną i kondycją fizyczną. Przy okazji zwiedzili Ostródę. Na koniec dnia pojechaliśmy do skansenu, gdzie poczęstowano nas pyszną lemoniadą i jabłecznikiem. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy ostatniego dnia obozu, gdyż tego dnia miał nas odwiedzić Premier RP Mateusz Morawiecki. Od samego rana trwały wielkie przygotowania do przyjęcia gościa. Uczniowie mogli obserwować, jak od strony wewnętrznej wygląda organizacja takiej wizyty.

Krótkie wykłady co mówić, czego nie mówić, jak się zachować...co wypada, a co nie wypada. Sama wizyta była bardzo krótka. Pan Premier przywitał się ze wszystkimi na sali, zadał parę pytań, po czym nastąpił krótka sesja fotograficzna dla prasy, wspólne zdjęcie i na koniec uściski dłoni z Panem Premierem. Każdy uczestnik otrzymał piękny prezent - flagę narodową oraz znaczek z polskim godłem.

Na koniec dnia zaplanowano relaks i zabawę w lesie. Uczniowie pływali DZ po jeziorze, pozjeżdżali na tyrolce, pograli w piłkarzyki i wieczór zakończyli przy ognisku piekąc kiełbaski. A w sobotę powrót do domu…

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin