Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Łomża - obóz sportowy​  10 lipiec 2018 (22:21)
Łomża - obóz sportowy​

Lato, słońce, sport i odpoczynek. Tak właśnie wyglądał nasz tygodniowy obóz sportowy w Łomży, który ropoczął się tuż po zakończeniu XVIII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Sześćdziesięcioro uczniów dzielnie uczestniczyło w zmaganiach sportowych, które rozgrywały się prawie codziennie na miejskim stadionie. Były biegi, był skok w dal i rzut piłeczką palantową. W ten sposób uczniowie walczyli o punkty dla swojego pokoju.

Podobnie dzień w dzień kolekcjonowali punkty w tzw. lidze czystości. Rywalizacja była zacięta! Poza sprzątaniem oczywiście czekały na naszych uczniów liczne atrakcje w postaci kąpieli na miejskiej plaży, kajaki i rowery wodne po Narwi, strzelanie na strzelnicy w Piątnicy. Ponadto nawiedzaliśmy regularnie basen miejski i Aqua Park oraz fantastyczny Park Trampolin, gdzie dzieciaki mogły wyszaleć się do woli. Nasi najmłodsi mieli okazję zostać na kilka godzin nauczycielami w łomżyńskiej szkole Linquo, prowadzonej przez nieocenionego Sebastiana Jaworowskiego.

Nasz czas spędzaliśmy nie tylko na sportowo, były też atrakcje kulturane, a wśród nich wizyta na XXV Międzynarodowym festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2018 i zwiedzanie klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, którzy ugościli nas po królewsku. Z tanecznych rozrywek; nasi najstarsi milusińscy bawili się na wystrzałowej dyskotece.

Zakończeniem obfitującego w naprawdę liczne atrakcje obozu było wspólne ognisko, takie prawdziwe, z kiełaskami, kijkami i żywym ogniem. Były przyśpiewki i zabawy harcerskie. Była gitara i śpiew wśród migoczących gwiazd, a wszystko to tuż nad brzegiem Narwi. Niestety wszysto, co dobre kiedyś się kończy i mamy jedynie nadzieję, że przyjaźnie, które zawiązały się na obozie przetrwają jeszcze długi czas. Przynajmniej do następnego obozu.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

22.12.2018