Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
Miłakowo 2018  27 czerwiec 2018 (15:08)
Miłakowo 2018

Miłakowo 2018


Wycieczka do Miłakowa to wszystko czego się spodziewaliśmy i jeszcze więcej! Nie ma nic lepszego niż podróżowanie i spędzanie czasu z taką świetną ekipą!
Nasza duża, lecz skromna grupka spotkała się na lotnisku, około piątej nad ranem (czas, który był zdecydowanie koszmarem dla niektórych!). Po rozdaniu kart pokładowych, skierowaliśmy się do naszej bramki.

Dziękujemy miłym pracownikom na lotnisku, że nie przeszukiwali nam walizek, ponieważ gdyby je otworzyli, to byśmy już ich nie zamknęli! Wskoczyliśmy do samolotu, a nasz trzygodzinny lot był wypełniony rozmowami i ekscytacją!

Wylądowaliśmy na lotnisku w Gdańsku, gdzie nasza spora grupka rozdzieliła się na dwie - część do Łomży, a reszta do Miłakowa.

Zostaliśmy gorąco powitani na lotnisku, po czym od razu pomaszerowaliśmy na wycieczkę zwiedzać Gdańsk. Pan Mariusz oprowadził nas po starym mieście, muzeum Solidarności, Placu Solidarności (pomnik Trzech Krzyży) opowiadając o wszystkich zabytkach i ciekawostkach tego pięknego miejsca.

Po zwiedzaniu wskoczyliśmy do autokaru
i byliśmy w drodze do naszego „hotelu”.
Gdy już dojechaliśmy do zakwaterowania, spodziewaliśmy się pięciogwiazdkowego hotelu... ale dowiedzieliśmy się, że będziemy spać w szkole! Jednak kolejny raz okazało się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Zupka pomidorowa z ryżem zrobiła furorę, a kotlety schabowe to niebo w gębie!

Nasze zabawy w chowanego po całej szkole w nocy są nie do zapomnienia, tak samo jak konkurencja w każdej dziedzinie sportowej pana Piotra i pani Krysi! Rowery, nordic walking, kosz, siatkówka, ping-pong, zabawa w Ciuciubankę oraz Babajaga patrzy... Naprawdę dają nam popalić! Bolą nas mięśnie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia!😉

Teraz tylko czekamy aż reszta gości dołączy do nas z Rosji oraz Anglii! Jak narazie nasze konwersacje z rówieśnikami przebiegają podobnie jak, „where are my klapki?” „they’re on the kaloryfer!” Dajemy radę po swojemu!

Nie martwcie się drodzy Rodzice, jeżeli nie odbieramy od Was telefonów kiedy dzwonicie, to tylko dlatego, że tak dobrze się bawimy!

Pozdrawimy z Miłakowa!

Tekst: Martyna Pawlak, Oliwia RumińskaKomentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia

14.02.2019

Najnowsze video szkoły SEN

.