Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
Szkolenia, wizytacje - czyli bardzo pracowita sobota  21 listopad 2017 (14:44)
Szkolenia, wizytacje - czyli bardzo pracowita sobota

Miniona sobota upłynęła nam na bardzo intensywnych szkoleniach, wizytacjach i lekcjach. Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała Prof. Jagoda Cieszyńska, autorka metody krakowskiej. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Profesor Cieszyńskiej z rodzicami, w trakcie którego dowiedzieliśmy się szczegółowo czym jest metoda krakowska i dwujęzyczność.

W dalszej części dnia Pani Profesor obserwowała nasze nauczycielki nauczania zintegrowanego podczas zajęć, sama również prowadziła lekcję w klasie 1 "o". W tym samym czasie w szkole odbywało się szkolenie dla nauczycieli polonijnych "Wyzwania na miarę czasów - czego potrzebuje szkoła polonijna w 2017 r."

Było to szkolenie dla szkół asygnowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w trakcie którego wykład prowadzili; Alina Godlewska, kandydat na doradcę metodycznego ODNS "Wspólnota Polska", która mówiła o efektywnym prowadzeniu dziecka dwujęzycznego do nauki czytania i pisania w języku polskim, Agnieszka Matys-Foley, mówiła o nauczaniu języka polskiego jako dziedziczonego oraz Tomasz Bastkowski, który zaprezentował dekalog nauczyciela polonijnego. To był baaardzo intensywny dzień.

Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Najnowsze video szkoły SEN